28
سپتامبر

۱۱ نکته برای چیدمان مبلمان اداری

داشتن یک دفتر سازمان یافته برای موفقیت حرفه ای بسیار مهم است.این کمک می کند تمام انرژی را در دفتر متمرکز کنید و همین موضوع به شما در فرماندهی و کنترل زندگیتان کمک می کند.نحوه قرار دادن و چیدمان مبلمان شما می تواند یک محیط کاری محرک و راحت را ایجاد کند که موفقیت را به سمت شما سوق دهد.

۱.میز را در جایی قرار دهید تاهنگامی که در پشت آن نشسته اید به طور واضح بر همه جا دید داشته باشید.اگر شما به نحوی نشسته اید که پشتتان به سمت در می باشد، دیگران را دعوت می کنید تا نسبت به شما برتری داشته باشند.در این صورت شما پشت خود را به ورود ثروت و برکت های جدید کسب و کار کرده اید.

۲. میز را طوری تنظیم کنید که هنگام نشستن پشتتان به دیوار یا یک گوشه باشد.بهتر است پنجره پشت سرتان قرار نگیرد.داشتن یک پنجره پشت سر شما را آسیب پذیر می کند.

۳.هرگز میز را در کنار درب قرار ندهید.این کار شما را در مسیر انرژی های منفی قرار می دهد.

۴.کامپیوتر خود را در مناطق شمالی یا غربی میز خود قرار دهید تا خلاقیت را افزایش دهید.اگر از آن برای تولید درآمد استفاده می کنید، رایانه را در گوشه جنوب شرقی قرار دهید.

۵. هیچ آینه ای در دفتر خود قرار ندهید زیرا می تواند انرژی های منفی را برای مشتریان و دیگران در اتاق نشان دهد.

۶.کابل های تجهیزات اداری خود را به خوبی مخفی نگه دارید.آنها اختلال را از بین می برند و اجازه حرکت به جریان آزاد انرژی می دهند.

۷.کتاب های مرجع خود را در سمت چپ میز خود، مانند یک فرهنگ لغت، کتابچه های راهنمای، و موارد دیگر که اغلب به آنها نیاز دارید، قرار دهید.

۸.گوشه سمت چپ پشت میز خود را پاک و عاری از گرد و غبار نگه دارید. اگر در پشت مانیتور شما فضایی برای عکس ها یا پوسترها قرار دارد، عکس های خانوادگی را در فریم های عکس قرار دهید و یا طرح های آینده را جایگزین کنید.این عکس ها و تصاویر باید روبروی شما قرار گیرند.

۹.جوایز، دیپلم ها و گواهینامه ها را بر روی دیوار پشت میز خود قرار دهید.

۱۰.صندلی اداری ارگونومیک برای بهتر قرار گیری وضعیت بدن و پشت خود داشته باشید. صندلی دفتر شما منطقه حرفه ای شما را نشان می دهد.

۱۱.یک چراغ رومیزی با کیفیت تهیه کنید. روشنایی خوب باعث کاهش فشار و خستگی چشم می شود و می تواند به ایجاد یک محیط کاری کارآمد تر کمک کند.