28
سپتامبر

نور پردازی در آشپزخانه

یکی از گزینه های فوق العاده مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، آشپزخانه است. ولی متاسفانه در آشپزخانه های ایرانی توجه چندانی به آن نمی شود. در آشپزخانه آنقدر که به کابینت ها، کفپوش و پرده اهمیت داده می شود، به نحوه و مدل تامین روشنایی آشپزخانه توجه نمی شود. منظور از نورپردازی در آشپزخانه، صرفا استفاده از لوسترها و چراغ های خیلی گرانقیمت و فانتزی نیست؛ بلکه منظور به کارگیری یک نورپردازی صحیح است که با طراحی داخلی آشپزخانه هماهنگ باشد و به زیبایی آن بیفزاید.

یکی از ایده های نورپردازی در آشپزخانه، استفاده از نور مخفی در کابینت ها است که به آن نورپردازی کابینتی نیز می گویند. کابینت بزرگترین و در چشم ترین اجزای هر آشپزخانه ای است. به همین علت پیاده سازی ایده هایی برای نورپردازی آن می تواند هم خود کابینت را و هم فضای کل آشپزخانه را تحت تاثیر قرار دهد.

نور مخفی کابینت آشپزخانه حقیقتا یکی از کارهایی است که تا آنرا انجام نداده باشید، متوجه ارزش و زیبایی آن نخواهید شد.

استفاده از نور مخفی در آشپزخانه به معنای واقعی کلمه خارق العاده بوده و دکوراسیون یک محیط کوچک مانند آشپزخانه را کاملا متحول می کند.

البته یک آشپزخانه یا حمام حتی بدون وجود نورهای مخفی ال ای دی در زیر کابینت ها، باز هم زیبا و کاربردی خواهد بود؛ اما تازه بعد از نصب چنین لامپ های کوچکی است که متوجه تاثیر عظیم آن بر دکوراسیون کلی و روشنایی شگفت انگیز فضا می شوید.

قطع به یقین لامپ های ای ای دی مخفی کابینت صد در صد ارزش هزینه ای که برای آنها پرداخت می کنید را دارند. فایده این لامپ ها فقط در زیبا سازی ظاهر آشپزخانه نیست بلکه نصب روشنایی در قسمتی که به آماده سازی غذا می پردازید، لذت آشپزی را دوچندان خواهد کرد.

البته استفاده از چراغ های ال ای دی از لحاظ مصرف انرژی برق نیز بسیار با صرفه تر از لامپ های مرسوم و معمول خواهند بود. این در حالی است که لامپ های نواری و غیر نواری ال ای دی، روشنایی بسیار بیشتری نسبت به سایر لامپ ها خواهند داشت.